Arama sonuçlarınız

Satın Alma Rehberi

Her yabancı birey KKTC sınırları içerisinde bir adet konut veya 1338 m2 büyüklüğe kadar araziyi satın alabilir.
Bu mülkün kendi adına geçebilmesi için gereken şarlar

1- Oturduğu ülkede sabıka kaydı olmaması
2-Mülkün Koçanın ibrazı
3-Geçerli pasaport veya kimlik kartı
4- Oturduğu ülkedeki ikametgah belgesi
5- Başvuru Formu

Daha sonra devlet tarafından birey detaylı kontrolden geçirilir.

Bu süreç türkiye vatandaşları için 1 Ay, diğer ülke vatandaşlarında ise bu sürecin sonlanması 3 ayı bulur.

KOÇAN – TAPU

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki yasalar, doğrudan şahısların adına gayrimenkul veya arazi koçanlarının çıkmasını sağlamaktadır.

Yabancı uyruklu müşterilerin (KKTC ve TC vatandaşları hariç)  KKTC hükümetinden emlak satın alabilmeleri için Emlak alım izni çıkartmaları gerekmektedir. Avukatlar desteği ile gerçekleştirilen bu prosedür,  12-15 ay içerisinde gerçekleşmektedir. Deneyimli avukatlar bu işlem için £ 1000 – £ 1500 arasında ücretler talep etmektedirler. Konu ile  ilgili daha fazla almak için lütfen bize ulaşabilirsiniz.

KKTC ve TC  vatandaşları için yasal prosedür  daha kısa sürmektedir.  TC vatandaşları için de Emlak Alım izni çıkarılması gerekmektedir. Deneyimli avukatlar desteği ile 3 ay içerisinde çıkarılmaktadır.

KOÇAN – TAPU ÇEŞİTLERİ

TÜRK KOÇANI – TAPU

Bu tipmülkler 1974 öncesi de Kıbrıslı Türklere ait  kadar Kıbrıslı Türk ya da yabancılara ait arazi uluslararası toplum tarafından kabul edilmektedir. % 100 garantili mülklerdir.

EŞDEĞER KOÇAN – TAPU

1974 öncesinde Kıbrıs’lı Rumlara ait bu arsalar , 1974 sonrasında, Kıbrıslı Türklerin Güney Kıbrıs’ta bıraktıkları malların yerine  sahip oldukları mülkler ve arsalardır.

TAHSİS KOÇAN – TAPU

1974 sonrasında , KKTC hükümeti tarafından , askerlik görevlerini başarı ile tamamlamış kişilere ve yurtdışından gelen şahıslara adaya yerleşmeleri için verdiği gayrimenkul koçanlarıdır.  KKTC devleti garantisi altındadır.

Kuzey Kıbrıs’tan  mülk satın alma tüm yerli ve yabancılar için yasal ve garanti bir işlemdir.

“Yapım İnşaat Ltd.” satışını gerçekleştirdiği tüm mülk ve arsaların  tapu ve koçan devirlerini gerçekleştireceğini garanti vermektedir.